Atrakcje

Atrakcje regionu

otwarcie III kwartał 2021r.

Bacówka, wieże widokowe, galeria usytuowana w koronach drzew, bogate zaplecze gastronomiczne, edukacyjne i rekreacyjne z pewnością zaspokoją potrzeby wszystkich odwiedzających je osób. 

Dodatkowo planowane są ekspozycje okolicznościowe i imprezy plenerowe, pokazy, warsztaty czy wystawy.

 

Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze „Brama w Gorce” to idealna propozycja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. Zachęcamy do odkrywania lokalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych występujących naturalnie wzdłuż doliny potoku Kowaniec.

W Nowym Targu oraz w części Gminy Szaflary w rejonie lotniska i Boru na Czerwonem są do dyspozycji świetnie przygotowane trasy biegowe.
 
Zobaczcie spot promocyjny  najpięknej położonego lotniska w Polsce – Lotnisko Nowy Targ, zrealizowanego przy wspólpracy z aktorami Teatr w Krakowie – im. Juliusza Słowackiego – Wojciech Skibinski oraz Agnieszka Judycka.
 
 
Nowy Targ oraz Gmina Szaflary – poleca się na biegówki !

Piesze wycieczki

Turbacz

Zachęcamy do podziwiania pięknych okoliczności przyrody Spiszu i Podhala pieszo. Jednym z polecanych szlaków jest szlak turystyczny na Turbacz. Jak w każdych górach znajdziemy różne stopnie trudności pokonania szlaku.

Rowerowe wyprawy

Spisz i Podhale

Nasz region ma do zaoferowania bardzo dużo tras rowerowych i ścieżek, serdecznie zapraszamy na wyprawy w miejsca kultu religijnego, widokowe czy historyczne. 

Nordic walking

Bór na Czerwonem

Ten rezerwat nowotarski to świetnie miejsce do spacerowania i podziwiania terenu torfowisk, gdzie znajduje się platforma widokowa.

Spływy kajakowe

Dunajecem

Doskonała atrakcja dla żądnych przygód i widoków grup zorganizowanych, rodzin czy par.  Organizator wyprawy dostarcza profesjonalny sprzęt oraz pomoże przygotować  się do tej wyprawy. 

Spływy pontonowe

Dunajecem

Pod wodzą doświadczonego sternika możemy podziwiać widoki i zaczerpnąć nieco historii. Dedykowane są zarówno dorosłym jak i dzieciom w wieku szkolnym.  To także dobra forma spędzenia czasu większą grupą. 

Termy Szaflary

Relaks, odnowa biologiczna...

Zlokalizowane 70 m od obiektu oferują baseny termalne, saunarium,  kompleksowe usługi Spa oraz Restauracja.

GODZINY OTWARCIA

Baseny: 800 – 2200

Saunarium: 900 – 2200

Restauracja

Kuchnia włoska

Zachęcamy do spróbowania specjałów dostępnej w Termy Szaflary Restauracji.

Gorący Potok

W promieniu 150 m znajdują się kolejne termy z najcieplejszą wodą termalną na Podhalu.

GODZINY OTWARCIA

Baseny: 900 – 2200

 

Beef Master

Steak House

Naszą specjalnością są Steaki. A tym co nas dodatkowo wyróżnia, jest ich pochodzenie oraz sposób ich sezonowania. 

Podhale

Zapraszamy państwa do Szaflar, miejscowości położonej w pobliżu stolicy Tatr – Zakopanego (13 km)  i stolicy Podhala Nowego Targu (10 km)

Niepowtarzalny klimat polskich gór, Gorc od północy i Tatr od południa gwarantuje udany wypoczynek zarówno latem jak i zimą.

Dla miłośników białego szaleństwa zaletą będzie usytuowanie naszego obiektu zaledwie kilka km od stoków narciarskich i snowbordowych, które przez cały sezon kuszą rewelacyjnymi warunkami.

Baseny termalne na Podhalu

Dla tych, którzy zimową aurę wolą spędzić w cieplejszych klimatach bez wątpienia atutem będą też inne okoliczne baseny termalne – Termy Bukowina (12 km), Termy Bania (14 km), Aqua Park Zakopane(13 km)Termy Chochołowskie ( 23 km) wypełnione gorącą leczniczą wodą geotermalną z mnóstwem atrakcji dla dzieci  i dorosłych.

Są to obiekty polecające się na całodniowy wypoczynek, relaks i odnowę biologiczną (SPA i saunarium), mające w swojej ofercie także restauracje suche i mokre. 

 

Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce

Liczne trasy i ścieżki idealne na spacer, przejażdżkę na rowerach czy nordic walking zapewnią niezapomniane widoki. Czyste górskie powietrze, szum lasu i strumyków pozwoli zapomnieć o troskach dnia i oderwać się od codziennego zgiełku i pośpiechu.

rozpoczynamy-relacje-z-wycieczek-po-szlaku-wokol-tatr-4a5

Velo Dunajec

Trasa Velo Dunajec (237 km- częściowo wspólnie z VeloNatura) jest to trasa w ramach Velo Małopolska, która docelowo ma łączyć miasto  Zakopane z miastem Tarnów. Więcej informacji Velo Dunajec facebook.com/VeloDunajec/ Velo Małopolska:  velomalopolska.pl

Szlak wokół Tatr

Ta historyczno-kulturowo-przyrodnicza trasa przebiega przez położone po obu stronach Tatr historyczno-kulturowe krainy Podhala, Orawy, Liptowa i Spisza. Więcej szczegółów na Stronie http://www.szlakwokoltatr.eu lFB  facebook.com/SzlakwokolTatr/
szlak-velo-dunajec-w-poroninie-dunajec-2018-szymon-nitka-8726
Czech CS English EN French FR German DE Polish PL Slovak SK Ukrainian UK
error: Content is protected !!